Syrský kněz na Velehradě: Děkujeme věřícím v České republice

4. července 2016 Události Autor: Petr Pospíšil

Letošní ročník Dnů lidí dobré vůle, který dnes začal na Velehradě, je zaměřen i na pomoc lidem, kteří prchají před válkou ve své zemi. Programu se účastní i syrský kněz, který uprchl před tzv. Islámským státem. Navštívil živé studio Proglasu.

„Pro mě a pro náš lid je to velká radost, že zde můžeme být. Přijel jsem na pozvání pana arcibiskupa Graubnera z Olomouce. Jsem tu, abych zde zastupoval náš lid, aby byl s vámi. Na prvním místě samozřejmě děkujeme Bohu, ale také chceme poděkovat katolické církvi v České republice a také všem věřícím a českému lidu za tu pomoc, kterou pro nás udělali a dělají. Jsem tu proto, abych poděkoval českému národu, české církvi za to, že i když jsme od sebe vzdáleni, tak duše jsou k sobě vždycky blízko. Jediné, co bych chtěl od České republiky a od věřících je, aby se za nás modlili, protože skrze modlitbu se cítíme mnohem silnější a to je to, co nás nejvíce podpírá. To je to co nám dává největší sílu“, vzkázal prostřednictvím Proglasu syrský kněz syrsko-antiochijského ritu Mažjeed Attallah, sekretář mosulského arcibiskupa.

V živém vysílání studia Velehrad pak posluchačům zaslal požehnání v aramejštině - řeči, jíž mluvil sám zakladatel křesťanství, Ježíš z Nazareta.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony