Synoda je radostná spolupráce, popisují mladí

Synoda je radostná spolupráce, popisují mladí
10. října 2018 Události Autor: Hana Kašpárková

V Římě druhý týden pokračuje biskupská synoda o mladých lidech v církvi. Během dnešní tiskové konference, která se koná každý synodní den po poledni, vystoupila také 27 letá Američanka Briana Santiago, která je jednou z 36 laických auditorů, reprezentujících na synodě mladé.

„Na konci minulého týdne jsme zahájili diskuse v malých skupinách. Mluvili jsme o první části pracovního dokumentu Instrumentum laboris. Moji skupinu tvoří 22 synodních otců, 7 mladých, jeden bratrský delegát, jeden odborník a dva asistenti,“ popsala Briana Santiago zapojení mladých do synody.

Zástupcům médií dále řekla, že jsou mladí vyzýváni zapojovat se do diskuse víc, než očekávali. „Mluvili jsme o tom, že by měla existovat možnost, aby mladí lidé mohli do věcí tu a tam zasahovat. Ale nikdy bych nečekala, nakolik bude náš postoj anebo zkušenost zdůrazňována,“ uvedla Santiago, podle které je účast na synodě velmi obohacující. „Přátelství, bratrství, respekt, úcta, radost, spolupráce, moudrost, opravdovost. To jsou slova, kterými bych popsala svou prozatímní zkušenost,“ dodala laická auditorka.

Zdroj: VaticanNews