Světové dny mládeže provází vytrvalý déšť

Světové dny mládeže provází vytrvalý déšť
25. července 2013 Události Autor: Mariana Ambrožová

„Energii nám hodně ubírá počasí. Druhým dnem vytrvale prší, teplota se pohybuje okolo 18 stupňů Celsia. Místní obyvatelé říkají, že podobné počasí přichází jednou za deset let,“ přiblížila z Ria de Janeira zpravodajka Proglasu Hana Sedláková. Zároveň ale také z pláže Copacabana informovala také o atmosféře očekávání před příjezdem papeže Františka.

„Vlají tu vlajky, viděla jsem lidi, kteří vylezli na stromy, aby na papeže Františka dobře viděli. Jsou tady zátarasy a řada bezpečnostních opatření. Částečně je uzavřeno metro, omezen je také provoz v okolí pláže,“ popsala zpravodajka Proglasu Hana Sedláková situaci na pláži Copacana asi hodinu před příjezdem římského biskupa.
Papež František dnes dopoledne zavítal na radnici v Riu de Janeiru, kde převzal klíč od města a požehnal olympijskou i paralympijskou vlajku. Symbolicky tak požehnal i letním olympijským hrám, které země hostí v roce 2016. Při této příležitosti se římský biskup pozdravil i s představiteli města a některými sportovci. Pontifik, který je také fanouškem fotbalu, krátce po své návštěvě radnice na svůj Twitterový účet napsal: „Nechť je sport vždy prostředkem k růstu, nikdy k násilí a nenávisti.“
Z centra města papež zamířil do chudinské čtvrti Varginha. V tamním malém kostelíku svatého Jeronýma Emilianiho požehnal nový oltář, potom pěšky prošel čtvrtí a navštívil i obyvatele jednoho z tamních domků. Ve čtvrti, která je neblaze proslulá kvůli drogové a další kriminalitě, římský biskup připomněl, že církev je zastánkyní chudých a potřebných a chce se spolupodílet na iniciativách, které přispívají k lidskému rozvoji.
Jak informoval vatikánský mluvčí pater Federico Lombardi, navzdory deštivému počasí i nabitému programu, papež nezpomaluje ze svého tempa a svou neubývající energií ovlivňuje všechny ve svém okolí.

NyníČtení na pokračování
Píseň: Brudegaverne/Lybekkeren/Altergang (2021); Interpret: Guldhammer Mia, Höirup Morten Alfred; Album: Guldhammer, Höirup: Tral, Trad & Traditioner
11:30Písničky před polednem
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony