SummerJob letos pomáhá na jihu Čech

SummerJob letos pomáhá na jihu Čech
7. července 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Pomáhat domácnostem nezištnou prací. To je hlavní cíl iniciativy SummerJob, která aktuálně probíhá v Jižních Čechách. Letos dobrovolníci pomáhají ve čtyřech obcích.

 

Tato brigáda není pouze o práci. Dobrovolníci se snaží také navazováním vztahů s lidmi, dialogem a kulturním programem pro veřejnost přispívat k pozitivní změně atmosféry v daných místech. Proto se přibližně 150 dobrovolníků tento týden sjelo do obcí Benešov nad Černou, Horní Stropnice, Malonty a Pohorská Ves. „Pomáháme tu lidem kteří to potřebují, což jsou nejčastěji starší lidé, senioři. Nejčastěji se jedná například o přípravu dřeva na zimu, posekání trávy nebo úpravu zahrady a takové základní věci. Jednoduše to, na co oni samotní nestačí. Prací ve vybraných obcích máme přibližně 90 až 100 na týden,“ řekl jeden z koordinátorů projektu Jan Špaňhel.  

SummerJob se snaží dát práci nový rozměr a ukázat, že beze mzdy lze pracovat i v dnešním světě. „Myslím, že místní jsou rádi za každou pomocnou ruku. Stejně tak se radujeme my dobrovolníci z jejich reakcí. Moc rádi vidíme ty pozitivní emoce,“ dodal Špaňhel.

Akci pořádají mladí lidé z Hnutí fokoláre a jejich přátelé. Dobrovolnická brigáda je otevřená pro mladé lidi od 18 let. Jelikož se jedná o křesťanské společenství, má celá akce také svůj duchovní rozměr, který je primárně připravován pro účastníky SummerJobu.

Více informací o projektu je možné najít na webových stránkách organizace nebo sociálních sítí.