Summer Job se letos představí v jiném formátu

Summer Job je letos v jiném formátu
30. června 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přibližně sto padesát mladých lidí každoročně pomáhá jeden prázdninový týden lidem v obcích českého příhraničí. Již tradiční akce letos dostane kvůli výjimečnému stavu spojeným s pandemií koronaviru jiný rozměr. Organizátoři proto uspořádají ne jednu velkou, nýbrž několik menších lokálních akcí. 

Jeden z koordinátorů projektu SummerJob František Talíř byl hostem našeho dopoledního vysílání Proglasu. O motivacích k účasti řekl: „Jak je tam 150 lidí, tak možná by se dalo říct, že mají 150 důvodů, proč na Summer Job chtějí jet. Ale myslím, že opravdu nejvíce lidi přitahuje to dobrovolnictví – moct někde fyzicky pracovat zadarmo.“ To zní paradoxně. Fratišek Talíř ale svoje tvrzení vysvětlil, když přiblížil, že: „dobrovolnická práce reaguje na současnou mentalitu výkonnostní, ve které chtě nechtě celý rok žijeme. A Summer Job nabízí možnost právě „jen tak“ pro někoho něco udělat,“ uvedl Talíř a přiznal, že „je to vlastně velmi osvobozující pocit.“

Summer Job 2020 se bude konat od 4.7. do čtvrtka 9.7. Skupinky dobrovolníků budou pomáhat v několika menších uskupeních po celé republice. Přihlášky a více informací je k nalezení nawebových stránkách akce.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony