Su Ťij: Věřím, že Češi jsou oddaní hodnotám demokracie

14. listopadu 2014 Události Autor: Dana Koutecká

Společnost Člověk v tísni dnes pořádá konferenci k výročí sametové revoluce. Barmská opoziční politička Aun Schan Su Ťij na ni poslala videopozdrav.

Na konferenci Za vaši a naši svobodu byl pozván například organizátor studentských demonstrací v Číně v roce 1989 Jiang Shao, dlouholetý politický vězeň z Barmy Min Ko Nain a ukrajinský investigativní novinář Oleksij Macuka.

Dopoledne se účastníci konference věnovali disentu, jeho hodnotám a praktické podpoře pro disidenty, novináře a obhájce práv. V odpoledním programu se hosté zamýšlejí nad taktikami novodobých diktátorských režimů. Konference se koná na rektorátu Karlovy univerzity v Praze.

Barmská opoziční politička Aun Schan Su Ťij poslala na konferenci videopozdrav, ve kterém vyjádřila, že československá sametová revoluce je inspirací lidem po celém světě. „Věřím, že Češi jsou oddaní myšlence demokracie a hodnotám demokracie. Doufám, že my v Barmě s vámi budeme moct v nadcházejících letech úzce spolupracovat na propagaci sametových změn na tomto světě,“ dodala Su Ťij.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony