Střelické skautky pořádáním blešáku vybírají na stavbu nové klubovny

Střelické skautky pořádáním blešáku vybírají na stavbu nové klubovny
20. listopadu 2018 Události Autor: Alžběta Havlová

Již tradiční se stala akce střelických skautek Předvánoční blešák. Tentokrát se koná tuto sobotu 24. listopadu od 14 hodin v sále obecního úřadu ve Střelicích. Lidé si zde opět budou moci zakoupit něco pěkného, nabídnout si pohoštění a poslechnout živou hudbu.

Na začátku byla touha pomáhat. Střelické skautky si na táboře vyzkoušely, jaké je to dobrovolničit v domově seniorů, a po návratu z letních prázdnin se rozhodly zorganizovat dobročinnou akci Předvánoční blešák. Výtěžek věnovaly na SOS Vesničky. Další ročníky, kdy lidí i prodaných věcí a zákusků přibývalo, podpořily Sdružení Neratov a minulý rok neziskový projekt Růžová zahrada.

Letos chtějí vybranými pěnezmi podpořit stavbu nové skautské klubovny ve Střelicích.  Zájem o skauting je totiž v této vesnici čím dál větší: "Letos máme asi třicet světlušek a patnáct skautek, to je určitě víc, než když jsem začínala ve skautu já," popisuje ranger 20letá Bára Chmelová, jedna z nejstarších organizátorek. Střelický skaut se skládá z dívčího a chlapeckého oddílu, dohromady má více než 100 členů.

Střelické skautky natočily také video pozvánku. Podívat se na ni můžete zde.

Blešák a tím i stavbu skautské klubovny mohou lidé podpořit také věnováním věcí. Přinést je mohou tento pátek od 16 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 10 hodin do sálu Obecního úřadu ve Střelicích. Zde také od 14 hodin začne samotná akce.

Poslechněte si reportáž z příprav předvánočního blešáku.

 

plakat_blesak