Šternberk: Psychiatrická léčebna má novou kapli

Šternberk: Psychiatrická léčebna má novou kapli
28. března 2012 Události Autor: Radka Rozkovcová

V areálu psychiatrické léčebny ve Šternberku požehnal ve středu 28. března 2012 v odpoledních hodinách olomoucký arcibiskup Jan Graubner novou kapli zasvěcenou sv. Janu z Boha, který je patronem fyzicky i duševně nemocných.

Podrobnosti sdělil Proglasu šternberský farář P. Antonín Pechal: "Tady bývávala dřív kaple, která byla ovšem na sklonku bolševické éry zdemolována. Psychiatrická léčebna tím ztratila takové jakési své srdce. Vnímám to tak, že kaple je místo přebývání Boha, on je zkrátka s námi – i s těmi, kteří jsou tady nemocní a trošku možná na okraji i zapomenutí. Ta kaple je postavená hlavně proto, aby zde byl živý Kristus."

Kaple v psychiatrické léčebně bude využívána pro sloužení mší svatých a také pro společné modlitby. "Modlitby povede nemocniční kaplanka Pavla Chudíková. Kaple bude jinak otevřená i přes den, k dispozici pro soukromou modlitbu," dodal P. Pechal.

Kromě toho, že arcibiskup Jan Graubner ve Šternberku požehnal kapli psychiatrické léčebny, také zasadil strom a navštívil tamní nemocné.

NyníPísně
Píseň: The Ballad Of Ira Hayes (1972); Interpret: Cash Johnny; Album: Cash J., Robins M.: Dvorana country 1
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo
07:00Mše svatá
07:30Radio Vatikán
07:50Komentář týdne

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony