Stávky studentstva a další očekávané události 15. března

Stávky studentstva a další očekávané události 15. března
15. března 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

S podtitulem „Vyjdi ven“ se dnes po celé zemi konají výstražné stávky studentstva. Na některých školách studenti v pravé poledne vyjdou na chvíli před budovu, jiní se shromáždí ke společným protestním akcím na náměstích.

V Bruselu zasednou k jednacímu stolu ministři práce sociálních věcí zemí EU. Debatovat by měli o budoucnosti sociální Evropy po roce 2020, o trvajících rozdílech v odměňování žen a mužů či o zárukách pro mladé lidi.

V Římě se uskuteční dárcovská konference OSN na pomoc palestinským uprchlíkům. Cílem je zejména pokrýt výpadek financí způsobený snížením příspěvků ze strany USA.

Maďarský premiér Viktor Orbán pronese před budovou parlamentu v Budapešti projev u příležitosti výročí začátku revoluce v roce 1848.

Ve Štrasburku končí plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat například o reformě evropského systému placení daní z příjmu právnických osob, která má mimo jiné zajistit, aby firmy odváděly daně tam, kde produkují zisky.

V Poslanecké sněmovně dopoledne proběhne veřejné slyšení kandidátů nominovaných do volby jednoho člena Rady České televize a dvou členů Rady Českého Rozhlasu.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš bude jednat s SPD o podpoře své vlády. Výstup ANO je plánován až po odpoledním jednání s ČSSD. Očekává se řešení personálního obsazení resortů.

V kostele sv. Ludmily v Praze 2 bude sloužena mše svatá u příležitosti nedožitých 78. narozenin ekonoma Tomáše Ježka.

Memorandum o spolupráci mezi Českou biskupskou konferencí a, dnes podepíší kardinál Dominik Duka a předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek.

Rytířem českého lékařského stavu bude v Tereziánském sále benediktinského kláštera na Břevnově večer slavnostně pasován František Koukolík - český neuropatolog, spisovatel a publicista věnující se zejména popularizaci svého oboru, se značným přesahem do společenských otázek a propagace kritického myšlení a vědeckého přístupu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony