Stavba Farního centra v Lidečku pokračuje i navzdory koronaviru

Stavba Farního centra v Lidečku pokračuje i navzdory koronaviru

V obci Lidečko na Vsetínsku i přes koronavirová omezení pokračují práce na stavbě Farního centra, které roste v prostoru mezi místní farou a kostelem sv. Kateřiny Alexandrijské. Budova, s jejíž přípravou se začalo v roce 2018, bude připomínat staré poutní ambity a podle místního faráře Petra Martinky by měla být místem setkávání pro věřící i nevěřící z farnosti.

Farní centrum by mělo podle Martinky sloužit v první řadě k zajištění běžného provozu farnosti, tedy k pořádání farní kavárny po nedělní mši svaté nebo k promítání filmů pro děti, besedám, přednáškám, přípravám na první svaté přijímání a podobně. Především by ale mělo nové Farní centrum sloužit k propojení věřících i nevěřících obyvatel farnosti, i skrze možnost pořádání obecních akcí nebo menších oslav v nových prostorách. "Smyslem je, aby Centrum víc propojilo naši farnost," dodává kněz z Lidečka.

V současné době je podle Martinky stavba hotová a dělníci začínají pracovat na vnitřních prostorách. Tento týden dokončí práce na přípravách dřevěné střešní konstrukce, která by se měla začít stavět v prvním prosincovém týdnu. "Pokud všechno dobře půjde, měla by být do Vánoc hotová celá dřevěná stavba," řekl kněz.

Brzký termín dokončení bude mít možná pro farnost ještě jednu výhodu: "Máme takovou myšlenku, co udělat, když budou vládní opatření pokračovat a nebudeme se moci scházet v nějakém velkém počtu vevnitř," podotýká Martinka. S několika farníky plánují, že by pod nově postavenou střechou zhotovili provizorní oltář, na kterém by pak mohla být sloužena venkovní půlnoční mše svatá.

Farní centrum Lidečko (vizualizace)

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony