Štafeta poutníků propojí Prahu s Orvietem

štafeta poutníků propojí Prahu s Orvietem
3. června 2017 Události Autor: Filip Breindl

Z Prahy do italského Orvieta se dnes vydávají účastníci 11. ročníku štafetové pouti Corpus Domini. Koná se na připomínku skutečnosti, že tamní eucharistický zázrak v polovině 13. století zaznamenal český kněz putující do Říma.

"Když byl kněz Petr z Prahy na cestě z Prahy do Říma, byl v roce 1263 v Orvietu svědkem známé události, kdy se při mši stala z proměněného vína viditelná krev. Dodnes tam uchovávají korporál, který byl tou krví potřísněn, a náš pochod je na připomínku této události, při níž byl český kněz," popsal za pořadatele Pavel Šimek. Na organizaci se podílí Arcidiecézní charita Praha a pražské arcibiskupství, kde byli poutníci přijati ve čtvrtek. Den před odchodem zase zavítali na Staroměstskou radnici. Na cestu přes Vyšší Brod, Salcburk, Arezzo a Bolsenu se skupina vydává dnes, střídat se budou pěší úseky s přejezdy doprovodným vozidlem. Do Orvieta chtějí dorazit na slavnost Těla a Krve Páně 18. června.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony