Společnost by ani v krizi neměla zapomínat na rozvojové země, říkají rakouští salesiáni

Společnost by ani v krizi neměla zapomínat na rozvojové země, říkají rakouští salesiáni
22. října 2020 Události Autor: Anna Janošková

Rakouská nezisková organizace Jugend Eine Welt, která zaštiťuje mladé salesiány v zemi, upozornila veřejnost na dlouhodobý problém chudoby a negramotnosti v rozvojových zemích. „Miliony dětí a mladistvých znevýhodněných ještě před krizí jsou nyní ještě v akutnějším nebezpečí, že úplně ztratí spojení se školou. Bez dobrého vzdělání se jejich šance na trhu práce dramaticky snižují,“ prohlásil výkonný ředitel organizace Reinhard Heiserer.

Jugend Eine Welt upozornila na vážné překážky v boji proti chudobě a negramotnosti na světě, které se kvůli koronavirové krizi staly „absolutně špatnými". Současnými největšími nedostatky jsou podle salesiánů problémy ve zdravotnictví, sociální péči a ekonomice. Organizace spojených národů, která se snaží dlouhodobě pomáhat zemím v udržitelném rozvoji, nemůže plnit své dané cíle bez pomoci jiných. Aby se předešlo tzv. „ztracené generaci", je potřeba podle slov Heiserera být solidární i v dobách vlastního nekomfortu.

Doposud poskytla humanitární organizace finanční pomoc ve dvaceti dvou zemích. Jednalo se o 500 tisíc eur na potraviny, hygienické potřeby nebo výukové materiály pro děti.  V Indii, která se řadí mezi země s největším výskytem nákazy, organizovali salesiáni celostátní program distribuce potravinových balíčků, roušek a školních balíčků s knihami a pery. Součástí programu byly také informační kampaně a zvyšování povědomí o nebezpečích viru. Podobná nouzová pomoc byla také v Libanonu, Sýrii, na Filipínách, v Papui-Nové Guineji, Etiopii, Ugandě a Kolumbii.

Zdroj: Kathpress

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony