Socha Panny Marie Fatimské dorazila do České republiky

Socha Panny Marie Fatimské dorazila do Čech
15. září 2017 Události

Dneškem začíná putování sochy Panny Marie Fatimské po České republice. Z Portugalska ji přivezli účastníci národní pouti. Poprvé bude k vidění v katedrále sv. Víta v Praze. Veřejnosti se chrám otevře ve čtyři hodiny odpoledne.

Oslavy stoletého fatimského jubilea na našem území zahájí slavnostní mše svatá, kterou bude od 17 hodin sloužit kardinál Dominik Duka. Poté na Loretánském náměstí zazní modlitba za Prahu, celou arcidiecézi, fatimská i státní hymna.

Putování sochy Panny Marie je přípomínkou fatimských událostí pro ty, kteří se pouti nemohli zúčastnit. Je důležité, aby i oni prosili za svět a vkročili do tajemství Boží lásky, která se projevuje i skrze Pannu Marii k nám lidem dnešního světa,” říká brněnský biskup Vojtěch Cikrle. 

Sochu převzal pražský arcibiskup Duka ve středu během mezinárodní bohoslužby sloužené v portugalské Cova d´Iria, v místě, kde se dětem Maria zjevila. Odsud byla převezena letecky do Prahy. V následujících týdnech socha navštíví všechny české a moravské diecéze. Objeví se na poutních místech, jako například Hora Matky Boží u Králík, Klokoty u Tábora, Velehrad nebo Svatá Hora. Fatimské jubileum zakončí čtyřdenní seminář v Hradci Králové a v Koclířově u Svitav začátkem října.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Magnificat B dur - Deposuit (sbor); Autor: Pergolesi Giovanni Battista; Dirigent: Sieghart Martin; Sóla: Röschmann Dorothea - soprán, Schubert Claudia - alt, Judenkov Alexander - tenor, Rosen Rudolf - bas; Soubor: Pražský komorní sbor (sbormistr Josef Pančík)
09:00Mše svatá
09:55Duchovní slovo
10:00Varhanní hudba
10:30Dotýkání světla
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony