Sobota 19. února 2022: očekávané události

Sobota
19. února 2022 Události Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných v sobotu 19. února 2022.

Meteorologové znovu varují před silným větrem.

Přes Česko projíždí americký vojenský konvoj, jede na cvičení na Slovensko.

V tuzemských obcích a městech se konají masopustní průvody.

V Praze v Hostovické ulici se po třech letech znovu otevře kaplička, která byla zničena při dopravní nehodě. Vysvětí jí opat Strahovského kláštera Daniel Peter Janáček.

V hlavním městě se také koná čtvrtý ročník galavečera Na draka, jehož cílem je finančně podpořit pacienty se spinální svalovou atrofií a ukázat obtíže, se kterými se musejí potýkat.

V Brandýsu nad Labem se koná pietní akce Kopretiny pro Stanislava Rudolfa při příležitosti  nedožitých 90. narozenin tohoto spisovatele.

Diecézní katechetické centrum pořádá v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla setkání nad tématem Jak hlásat evangelium v současné společnosti. Přednáší kněz českobudějovické diecéze Josef Prokeš, absolvent oboru nová evangelizace na papežské univerzitě Gregoriana v Římě.

Po dvou letech se v jihomoravské metropoli uskuteční procházky za brněnskými zajímavostmi u příležitosti Mezinárodního dne průvodců.

Sobota je předposledním dnem zimních olympijských her v Pekingu. Slovenské hokejisty čeká utkání o bronzové medaile proti Švédsku.