Slovenští věřící podpoří jihomoravské seniory postižené tornádem

Slovenští věřící podpoří jihomoravské seniory postižené tornádem
11. listopadu 2021 Události Autor: Lucie Švestková

Výstavbu domu pro seniory, kteří po červnovém tornádu na Břeclavsku nemají prostředky na obnovu svých domů, podpoří letošní dobročinná Svatomartinská sbírka v Bratislavské arcidiecézi. Uskuteční se při mších v neděli 14. listopadu. 

Svatomartinská sbírka se koná každoročně od roku 2009. Finanční podpora z ní v uplynulých letech směřovala například na přestavbu a přístavbu domu pro komunitu Cenacolo v Králové u Sence, na opravu mostu zničeného povodněmi v obci Bukovce na východě Slovenska, pro Dětskou fakultní nemocnici v Bratislavě nebo pro křesťanské uprchlíky vracející se do svých domovů. 
Bratislavská arcidiecéze u příležitosti svátku svatého Martina, patrona tamní katedrály i celé arcidiecéze, v těchto dnech pořádá Svatomartinské triduum. Při slavnostních mších věřící děkují za dar návštěvy papeže Františka a také za službu dobrovolníků a všech, kteří připravovali setkání se Svatým otcem. Při středeční mši požehnali novou sochu patrona chrámu i celé bratislavské arcidiecéze. Ručně vyrobená plastika světce s miniaturou katedrály má být podle tvůrců projevem vděku věřících a prosby o ochranu.