Slovenští salesiáni se v iniciativě 24/24 nepřetržitě modlí za oběti pandemie

Slovenští salesiáni se v iniciativě 24/24 nepřetržitě modlí za oběti pandemie
17. března 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nepřetržitě před Nejsvětější svátostí adorují slovenští salesiáni. Modlitební řetězec zahájili 8. března. V nepřetržité adoraci setrvají celkem 24 dní, a to až do konce března. Právě proto se modlitební iniciativa jmenuje 24/24, jak vysvětlil mluvčí slovenské provincie Salesiánů Dona Boska, pater Rastislav Hamráček.

„Základním úmyslem, ke kterému nás pozval náš provinciální vikář Peter Jacko, je modlit se za nemocné, umírající a také za ty, kteří ztratili někoho blízkého. Zároveň bychom chtěli projevit znak jednoty, protože vnímáme, že jednota je křehkou hodnotou v naší společnosti,“ přiblížil původ iniciativy mluvčí slovenské provincie Salesiánů Dona Boska, pater Rastislav Hamráček. „Číslo 24 nám silně připomíná Pannu Marii Pomocnici křesťanů, kterou si vždy 24. den každého měsíce připomínáme,“ vysvětlil pater Hamráček další smysl názvu iniciativy 24/24. 

Slovenští salesiáni uvádějí, že iniciativa nepřetržitých modliteb vzešla z každodenního vysokého počtu proseb o modlitby za oběti pandemie, za nemocné a za všechny ty, kdo o ně pečují. Proto zvou i další řeholní komunity na Slovensku, aby se přidaly k modlitební výzvě. K nepřetržité adoraci 24/24 slovenských salesiánů se podle informací Rádia Lumen připojují i spolubratři z Ruska, Itálie a Ázerbájdžánu.

K dnešnímu dni zveřejnila svoji modlitební výzvu i další slovenská skupina, a to Arcidiecézní centrum pro mládež v Košicích. To připravuje týdenní modlitební řetěz, který má začít v pondělí 22. března a potrvá do neděle 28. března. Jak informuje Tisková kancelář Konference slovenských biskupů, mladí vyzývají všechny věřící, aby se do tohoto modlitebního bdění zapojili a věnovali jednu hodinu svého času Pánu.  

Zdroj: Infolumen, TKKBS

Foto: archiv

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony