Slavíme Světový den modliteb  

Slavíme Světový den modliteb
4. března 2016 Události Autor: Hana Kašpárková

Když přijímáte děti, přijímáte mne. Tak zní téma Světového dne modliteb, který jako každoročně připadá na první březnový pátek. Letos se koná v duchu kubánské liturgie.

Ekumenická iniciativa navazuje na tradici setkávání společenství žen a dětí. Letošní doprovodné texty k ní připravily křesťanky z Kuby. Kromě návrhu na slavení liturgie podle místních tradic obsahují i programy pro děti nebo zpěvník kubánských písní.
 
Součástí akce je i finanční sbírka, jejíž výtěžek bude věnován na projekty zaměřené na kubánské ženy s dětmi. „Projekty připravily naše spolusestry z Německa, se kterými velmi úzce spolupracujeme,“ uvedla předsedkyně českého výboru Světového dne modliteb a farářka Církve československé husitské v Rychnově nad Kněžnou Alena Naimanová. „Například aby se ženy naučily pěstovat a zpracovávat plodiny - na Kubě je dost velký problém s potravinami, nebo aby se naučily šít ložní prádlo a další věci pro jednoduché ubytovny, které tam už teď mohou mít. Z nich mohou mít určité finance, jak pro práci v církvi, tak i pro sociální práci,“ upřesnila Naimanová.
 
Světový den modliteb organizuje křesťanské hnutí rozšířené přibližně ve 180 zemích světa. V tuzemsku ho zaštiťuje zmíněný Český výbor SDM, který nabízí možnost tuto iniciativu prožít v rámci modlitebního shromáždění dnes od 17 hodin v kostele Církve Československé husitské v Praze 10.
 
Více informací a překlady letošních textů najdete zde.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony