Školy na Haiti nemají dostatek pitné vody

Školy na Haiti nemají dostatek pitné vody
15. října 2014 Události Autor: Hana Sedláková

Přibližně pětasedmdesát procent haitských škol má problémy se zajištěním pitné vody, zejména na severozápadě je běžné, že žáci pijí nachytanou dešťovou vodu. To přispívá k šíření infekcí a dalších onemocnění. Uvádí to mezinárodní nevládní organizace Human Right Watch, podle které školy na situaci dlouhodobě upozorňují, vláda však nemá dostatek finančních prostředků, aby zdroje pitné vody a dostatečnou hygienu zajistila.

„Hygienická situace ve školách na Haiti je skutečně velmi špatná,“ potvrdila zjištění studie Human Right Watch studentka Kristýna Lungová, která se v uplynulém roce dvakrát pobývala na Haiti. „Jižní část Haiti, zejména okolí hlavního města, je více rozvinutá než zaostalý severozápad, kde takřka v žádné škole není studna, natož vodovod s čerstvou vodou. Ve většině školních areálů je sice velká nádrž na zachycení dešťové vody, kterou pak školáci pijí. Díky tropickým teplotám je ale voda často velmi nekvalitní nebo úplně závadná, což jen zvyšuje nebezpečí nákazy střevními chorobami,“ uvedla Lungová.

S budováním zdrojů pitné vody na ostrovním státě dlouhodobě pomáhá český rozvojový a humanitární projekt Praga-Haiti. V jednotlivých vesnicích hloubí studny a dohlíží na jejich údržbu.

Podrobnosti včetně možností finanční a další podpory projektu jsou k dispozici na webových stránkách praga-haiti.cz.

NyníPísně
Píseň: Vrány taky (2016); Interpret: Stypka David; Album: Stypka David: Jericho (EP)
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony