Šíření koronaviru v Indii se vymklo kontrole, umírají také katoličtí kněží

Šíření koronaviru v Indii se vymklo kontrole, umírají také katoličtí kněží
22. dubna 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Během posledních čtyř dní zemřelo v indickém státě Gudžarát sedm katolických kněží na onemocnění Covid-19. 

Gudžarát je jednou z nejvíce zasažených oblastí Indie, kde se šíření koronaviru vymklo kontrole. Od vypuknutí pandemie si nákaza v tomto indickém státě vyžádala kolem pěti a půl tisíc obětí. 

Jezuita pater Cedric  Prakash, který informoval agenturu UCA News o smrti těchto sedmi duchovních, upozorňuje, že situace v Gudžarátu je kritická. Stát podle něj poskytuje léčbu pouze bohatým lidem. Chudým a příslušníkům středních vrstev se naopak v nemocnicích nedostává potřebná péče.

Za středu 21. dubna  se v celé Indii nakazilo koronavirem přes 300 000 lidí. Jde o nejvyšší denní přírůstek zaznamenaný v jedné zemi na světě od začátku pandemie. Indie je po USA druhou zemí s nejvyšším počtem nakažených koronavirem na světě. Onemocnění covid-19 se tam prokázalo u téměř 16 milionů osob.

Nemocnice v severní a západní Indii oznámily, že pro pacienty s nemocí covid-19 mají zásoby kyslíku již jen na několik hodin. Soud v Dillí tuto středu nařídil vládě, aby kyslík určený k průmyslovému využití převedla do nemocnic s cílem zachránit co nejvíce lidských životů.

Zdroj: UCA News, ČTK

Foto: archiv

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony