Zhlédnout originál Turínského plátna nabídne web i TV Lux

Zhlédnout originál Turínského plátna nabídne web i TV Lux

Lidé budou mít dnes mimořádnou možnost spatřit, alespoň virtuálně, originál Turínského plátna. Od 17 hodin se před ním bude modlit místní arcibiskup Cesare Nosiglia, symbolicky tedy právě v dobu, kdy Ježíš ležel v hrobě před svým Zmrtvýchvstáním.

K mimořádné modlitbě před odhaleným Turínským plátnem v kapli Turínského dómu se připojí i papež František. V dopise arcibiskupovi Turína mons. Nosigliovi napsal: „V obličeji muže z Turínského plátna vidíme i obličeje mnoha nemocných bratří a sester, zvláště těch najosamelejších a ty, kterým se dostává nejméně péče; ale také všechny oběti válek a násilí a pronásledování. Jako křesťané ve světle Písma v tomto plátně kontemplujeme obraz Pána Ježíše, který byl ukřižován, umřel a vstal z mrtvých. Jemu se svěřujeme, v něho důvěřujeme. Ježíš nám dává sílu čelit každé zkoušce s vírou, s nadějí a s láskou, v jistotě, že Otec vždy poslouchá své děti, které k němu volají a zachraňuje je."

Tato relikvie, uložená v trezoru turínské katedrály, se kvůli své křehkosti veřejnosti ukazuje jen minimálně, ve větším rozsahu to bylo naposledy v roce 2015. Jejím studiem se mimo jiné zabývá i emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Jeho poznatky nabízí ke zhlédnutí i televize Noe.  Přímý přenos dnešní mimořádné události od 16. 55 nabídne slovenská televize Lux i web www.sindone.org

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony