Setkání na podporu života před slovenskou Národní radou

Setkání na podporu života před slovenskou Národní radou
8. února 2019 Události Autor: Pavel Chaloupka

"Modlitba a Chvály za život" takový byl titul včerejšího modlitebního setkání před budovou slovenské Národní rady v Bratislavě. 

Podporu života od početí po přirozenou smrt na něm krátce před hlasováním poslanců o návrhu zákona ve prospěch zlepšení ochrany života vyjádřil také předseda Konference biskupů Slovenska arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

"Chtěl bych vám všem poděkovat, že milujete život, že se vaše láska k lidskému životu stává takovou hlubokou, že ho milujete, ten lidský život, od početí po přirozenou smrt, že láska k životu je pro vás něčím co prožíváte dennodenně, že se za to modlíte doma, v kostele a dokonce, že jste ochotni při setkání věřících modlit se i na ulici a jak to bylo zmíněno zde na tomto chodníku, "řekl přítomným arcibiskup Zvolenský. "Protože jsme věřící, pro nás je zcela přirozené, že se můžeme modlit. A modlíme se i z radosti a z vděčnosti za lidský život a velmi si přejeme, aby v našem prostředí i ostatní postoupili v úctě k lidskému životu, aby i rozhodnutí, která se dělají, posilovaly úctu k lidskému životu. v takové skromnosti, ale i pevnosti, chceme prosit o duchovní sílu, aby vzrůstala v naší společnosti úcta k lidskému životu od početí po přirozenou smrt. Ještě jednou díky všem, že jste přišli, "dodal předseda KBS.

NyníKomorní hudba
Skladba: Velká sonáta op. 85 - Andante molto sostenuto; Autor: Giuliani Mauro; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony