Salesiáni zahájili rekonstrukci centra v Pardubicích. Sloužit bude mládeži i rodinám

Salesiáni zahájili rekonstrukci centra v Pardubicích. Sloužit bude mládeži i rodinám
24. května 2023 Události Autor: Veronika Skalická

Začala rekonstrukce salesiánského centra v Pardubicích na Zborovského náměstí. Dnešního slavnostního zahájení oprav se účastnil například provinciál salesiánů Martin Hobza, kněz z pardubické farnosti Jan Uhlíř nebo senátorka Miluše Horská.

„Rekonstruujeme původní budovu salesiánského domu z roku 1940. Při Akci K v dubnu 1950 ho komunisté zabrali a v roce 1991 byl v restituci salesiánům vrácen s rozsáhlou přístavbou. Byl v docela zanedbaném stavu. Teď jde o první rekonstrukci po osmdesáti letech,“ řekla ve vysílání Proglasu fundreiserka Marie Benáková ze Salesiánského klubu mládeže, z centra Don Bosco v Pardubicích.

V budově budou podle jejích slov nainstalovány nové rozvody, elektřina nebo vybavení. Centrum má sloužit mládeži nebo rodinám z okolí. „Nabídne aktivní a smysluplné trávení volné času po celý školní rok a v době letních prázdnin. Jeho prostory chceme otevřít i široké veřejnosti, například je pronajímat za příznivou cenu dobročinným akcím,“ uvedla Benáková.

Celkový rozpočet rekonstrukce je vyčíslen na přibližně 60 milionů korun. Přestavbu podle informací na webu pardubických salesiánů financuje Salesiánská provincie Praha. Přispět na opravy lze zapojením do veřejné sbírky.

Celý rozhovor s Marií Benákovou, který na Proglasu vedl Michal Uhlíř, si můžete poslechnout na odkaze níže. Dozvíte se například to, jaké tři salesiánské organizace v Pardubicích působí: