S papežem z ostrova Lesbos odletěly i tři rodiny uprchlíků

S papežem z ostrova Lesbos odletěly i tři rodiny uprchlíků
16. dubna 2016 Události Autor: Petr Pospíšil

Papež František během dnešní návštěvy uprchlického tábora na řeckém ostrově Lesbos podepsal společné prohlášení s představiteli pravoslaví vyzývající mezinárodní společenství k ochraně lidských životů a k soucitu s uprchlíky. Cestou zpět do Říma s sebou vzal 12 běženců.

Pod dokument připojili své podpisy konstantinopolský patriarcha Bartoloměj I. a hlava řecké pravoslavné církve arcibiskup aténský Jeroným II. Dokument konstatuje, že setkání trojice náboženských hlav bylo zamýšleno jako pomoc a povzbuzení těm, kteří hledají azyl, a také těm, kteří běžencům pomáhají.

Ještě před podpisem prohlášení se František spolu s oběma představiteli pravoslavné církve pozdravil s asi 250 běženci v táboře Moira. S osmi z nich poobědvali a vyslechli si jejich osudy. „Dnes jsem chtěl být společně s vámi. Chci vám říci, že nejste sami. V těchto měsících a týdnech jste zažili mnoho utrpení při vašem hledání lepšího života. Mnozí z vás se cítili nuceni utéci ze situací konfliktu a pronásledování, především kvůli vašim dětem a maličkým. (…) Toto je poselství, které bych vám rád dnes zanechal: Neztrácejte naději!“, povzbudil shromážděné římský biskup.

Při odletu z řeckého ostrova zpět do Říma vzal papež František na palubu svého leteckého speciálu tři rodiny uprchlíků. Vatikán v oficiálním prohlášení podle agentury AP upřesnil, že rodiny jsou muslimské a že je tvoří celkem 12 lidí, z toho šest jsou děti. Dosud média informovala o deseti běžencích.

(Zdroj: TV Noe, ČTK)

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony