Rozvíjíme talent dětí bez ohledu na jejich případný handicap, říká ředitelka festivalu ZUŠ Open

Rozvíjíme talent dětí bez ohledu na jejich případný handicap, říká ředitelka festivalu ZUŠ Open
22. května 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

V rámci probíhajícího 7. ročníku festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open se po celém Česku uskuteční přes 500 akcí pro veřejnost. Tento čtrnáctidenní festival má na programu mimo jiné aktivity spjaté s pomocí potřebným, ve vysílání Proglasu o něm pohovořila jeho ředitelka Irena Pohl Houkalová.

„Cílem festivalu ZUŠ Open je jednak prezentace, unikátního systému základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, ať už na regionální anebo na celostátní úrovni, ale i naše podpora. Jsou to dny oslav uměleckého vzdělávání za podpory významných kulturních institucí, ale také se zapojením dětí s jakýmkoliv handicapem,“ řekla pro vysílání Proglasu ředitelka festivalu, který potrvá do 4. června, Irena Pohl Houkalová. A doplnila, že právě pomoc potřebným je jedním z pilířů jejich práce. „Jedno z těch charismat, které jsme si v rámci nadačního fondu vzali za cíl, je podporovat základní umělecké školy, aby rozvíjely talent a nadání dětí bez ohledu na jejich případný zdravotní handicap či sociální znevýhodnění. Máme celou řadu koncertů v kostele, mimo jiné máme také poprvé záštitu celostátního festivalu od pražského arcibiskupa Mons. Jana Graubnera a spolupracujeme s řadou neziskových organizací, například s Charitou Česká republika, Sdružením Neratov, Dívčí katolickou střední školou v Praze, Mary’s Meals a celá řada dalších institucí, které zasvětily svoji činnost ve prospěch těch nejzranitelnějších z nás.“

Záznam celého rozhovoru, který ve vysílání vedla Adriana Růžičková, si můžete poslechnout ze záznamu. Na přípravě redakčně spolupracovala Jana Rambousková.

 

-jo-