Roušky od prvního neodloží celé Česko, říká epidemiolog Maďar

Roušky od prvního neodloží celé Česko, říká epidemiolog Maďar

Některé regiony České republiky si na vstupy do uzavřených prostor bez roušek ještě počkají. Epidemiologové i nadále nabádají k dodržování hygienických nařízení a bezpečného odstupu. Hostem Dopoledního Proglasu byl vedoucí pracovní skupiny na ministerstvu zdravotnictví pro řízení uvolňování karanténních opatření Rastislav Maďar.

Podle epidemiologů se uvolnění netýká nejvíce zasažených oblastí jeko je Karvinsko, Frýdecko-Místecko nebo Praha. Na žádost ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha odborníci zítra projednají postup v jednotlivých regionech. Podle vedoucího pracovní skupiny na ministerstvu zdravotnictví pro řízení uvolňování karanténních opatření Rastislava Maďara si lidé budou muset na soužití s koronavirem zvyknout. K vývoji situace v Česku se vyjádřil takto:

"Určité indície mírného trendu nárůstu musíme brát velmi vážně, protože tento trend nastal teprve před  pár týdny. Když to teď necháme běžet, tak se nám počty nakažených mohou za dalších deset dnů znásobit, klidně i třikrát tolik. Opatrnost je skutečně ještě na místě. Všichni by měli myslet alespoň na dezinfikování rukou a odstup od cizích lidí, které neznají."

Celý rozhovor s Rastislavem Maďarem si můžete pod dnešním datem poslechnout v podcastových aplikacích Spotify, Soundtier nebo Apple Podcasts.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony