Rolnička si vydražila na nový mikrobus 200 tisíc Kč

Rolnička si vydražila na nový mikrobus 200 tisíc Kč
19. března 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Diakonie Rolnička v Soběslavi v sobotu 17. března 2018 uspořádala benefiční aukci obrazů, jejímž cílem bylo získat finanční prostředky potřebné pro koupi nového mikrobusu. Dvanáct obrazů od lidí s postižením se podařilo vydražit za necelých dvě stě tisíc korun.

Dalších 19 tisíc Rolnička získala z prodeje výtvarných děl, která věnovali významní čeští výtvarníci. Dohromady s výtěžkem loňské sbírky a benefice má organizace, která se věnuje dětem s mentálním a kombinovaným postižením, na nákup nového mikrobusu k dispozici téměř půl milionu. „My ty mikrobusy využíváme už nyní, máme službu dopravy. Aby ty naše služby byly dostupné pro všechny, kdo je potřebují, tak provozujeme čtyři mikrobusy, které denně najezdí 900 kilometrů při denním svozu klientů do střediska a odpoledne zase zpátky domů“, řekla Proglasu k využití dopravního prostředku Ludmila Pokorná z Diakonie ČCE Rolnička. Právě kvůli velké vytíženosti vozů bude nutné jeden z nich letos vyměnit za nový.

 Nový mikrobus si tak letos Rolnička nadělí ke svým 25. narozeninám. „Moc děkujeme všem, kdo se aukce zúčastnili i těm, kdo pomohli s její přípravou. Takový výsledek jsme určitě nečekali a máme z něho velkou radost. Byl to ten nejkrásnější dárek k narozeninám Rolničky, jaký jsme si mohli přát. Pokud budou úspěšné i letošní Rolničkové dny, je téměř jisté, že na podzim vyjedeme s novým mikrobusem,“ dodává Pokorná.

Rolnička vznikla v roce 1994 jako denní centrum pro 12 dětí s mentálním a kombinovaným postižením ze Soběslavi a nejbližšího okolí. V současné době pomáhá Rolnička více než 100 dětem i dospělým z celého táborského regionu. Rolnička rovněž zaměstnává lidi s postižením v chráněné dílně a Čajovně-kavárně Rolnička. V roce 2013 jsme otevřeli pobočku v Táboře. Více informací naleznete na webových stránkách www.rolnicka.cz.