Rok víry nám připomněl důležitost vztahu s Kristem, bilancuje arcibiskup Graubner

Rok víry nám připomněl důležitost vztahu s Kristem, bilancuje arcibiskup Graubner
23. listopadu 2013 Události Autor: Kateřina Kovaříková

Tuto neděli 24. listopadu vrcholí v katolické církvi Rok víry, který měl být podle předsedy Papežské rady pro podporu Nové evangelizace Rina Fisichelly příležitostí k hlubšímu zamyšlení se a k novému objevení setkání s Kristem a církví. Od loňského října jej vyhlásil tehdejší papež Benedikt XVI.

V sobotu odpoledne se papež František setká s katechumeny, tedy s těmi, kdo se připravují na přijetí křtu. Předpokládá se přítomnost zhruba 500 katechumenů ze 47 zemí a pěti kontinentů. V neděli potom bude na svatopetrském náměstí sloužit mši svatou, která bude mimo jiné spojena se sbírkou na obyvatele Filipín postižené nedávným tajfunem Hayian. Přímý přenos z této slavnosti plánuje svým divákům zprostředkovat TV Noe.

"Obsah víry je třeba dále studovat a poznávat, rozumět mu. Ale obsah není všechno. Důležité je ten vztah, komu jsem uvěřil. Jako důležité vidím to, abychom v následujícím roce, který v naší zemi biskupská konference vyhlásila jako Rok rodiny, pokračovali propojením těchto dvou témat - víra v rodině a předávání víry v rodině. Nejen jako nauky, ale především jako života v tom vztahu," řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner k uplynulému období.

Také u nás proběhnou oslavy spojené s Rokem víry, na slavnost Ježíše Krista Krále. Proglas nabídne v neděli přenos z bohoslužby v brněnské katedrále sv. Petra. V Hradci Králové bude slavnostní mši svatou celebrovat biskup Jan Vokál v katedrále Svatého Ducha.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony