Reflexe Celostátního setkání mládeže byla tématem zasedání Sekce pro mládež ČBK

Reflexe Celostátního setkání mládeže byla tématem zasedání Sekce pro mládež ČBK
6. října 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Královéhradecké Diecézní centrum života mládeže Vesmír v Orlických horách od včerejška hostí dvoudenní zasedání Sekce pro mládež při České biskupské konferenci. O jeho náplni na Proglasu hovořil Milan Janás. 

Hlavním bodem programu bylo zhodnocení letošního Celostátního setkání mládeže. „Jsem rád, že se zasedání neslo v pozitivním duchu, nebyly žádné hádky či spory a zazněla pouze konstruktivní kritika, kterou jsme důkladně poznačili a předáme snad dalším generacím,“ zobecnil ve vysílání pracovník sekretariátu Janás. Uvedl, že organizátoři CSM dostali kladné ohlasy na široké spekturum přednášejících, kvalitní zázemí a technické zabezpečení, širší nabídku stánků s občestvením, a hlavně psychologickou a duchovní poradenskou službu. „Ty musíme zopakovat příště. Byly opravdu hojně využívány,“ podotkl. Výzvou ke zlepšení pak je do budoucna zajistit větší prostory a kapacitu pro další zájemce o setkání.

Také se řešily organizační aspekty účasti na světovém setkání mládeže příští rok v Lisabonu. Podrobnosti jsou k dispozici na webu https://svetovednymladeze.cz/

Celý rozhovor, který vedla Anežka Hlávková, si lze poslechnout ze záznamu.

NyníPísně
Píseň: Kdo srdce přiměje (2017); Interpret: Töpferová Marta; Album: Töpferová Marta & Milokraj: Tento svět
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud