Ředitel Archy Šůstka: Mladí zjistí, že jako věřící nejsou sami

Ředitel Archy Šůstka: Mladí zjistí, že jako věřící nejsou sami
1. března 2023 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Táborové středisko Archa v Rajnochovicích v podhůří Hostýnských vrchů i letos připravuje ve čtyř turnusech dvoutýdenní křesťanské tábory pro děti od 9 do 14 let. Právě dnes začíná přihlašování. O tomto způsobu trávení léta na Proglasu hovořil ředitel P. Jiří Šůstka.

"V programu jsou každý den hry, různé etapovky a také legenda, která provází dětí celým tím čtrnáctidenním turnusem. Po celou dobu je přítomný kněz, součástí programu je mše svatá a katecheze," přiblížil P. Šůstka některé z odlišností od jiných, řekněme klasických, táborů. "Děti tak mají možnost poznat kněze i z jiné stránky, když s nimi hraje různé hry. A je samozřejmě k dispozici i ke svátosti smíření. Jsou s ním společně během celého dne," popsal. Charakteristikou je i celkem vysoký počet dětí. Každý turnus, s výjimkou jednoho určeného jen pro ministranty, je určen pro 64 dětí, tj. pro 32 kluků, 32 holek. "Jezdí sem mladí z celé Moravy, takže mají možnost poznat věřící nejenom z jejich farností, z jejich obcí, ale najít kamarády i od jinud, což, jak říkají, bývá pro ně velkou posilou," přiblížil ohlasy ředitel střediska Archa P. Jiří Šůstka. 

Poslechněte si celý rozhovor, který připravila Laura Hájková a Kateřina Vitouchová a ve vysílání vedla moderátorka Alena Šedivá.

Zájemci mohou doplňující informace nalézt na adrese archa.ado.cz.