Radkovský: Dialogy, které pěstuje Fokolare, jsou důležité pro život

Radkovský: Dialogy, které pěstuje Fokolare, jsou důležité pro život
11. února 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Kolem 140 biskupů z 50 zemí světa se při příležitosti 100 let od narození zakladatelky hnutí Fokolare sešlo v italském městě Loppiano na konferenci s názvem „Charisma ve službách církve a lidstva”. Jedním z účastníků je i plzeňský emeritní biskup František Radkovský.

Konferenci předcházela ještě návštěva města Trento, kde se Chiara Lubichová narodila. V katedrále, kde byla zakladatelka hnutí Fokolare pokřtěná, se pro účastníky konference sloužila mše svatá. Podporu setkání vyjádřil prostřednictvím dopisu i papež František: „Duch nás přivádí do Mariiny školy, kde se učíme, že jedině láska je tím, co zůstává a má cenu“.

Z České republiky se celého programu účastní plzeňský emeritní biskup František Radkovský. Toto formační setkání  je pro nás takovým dobíjením baterek. Jde o duchovní formaci, kterou dostávám vlastně téměř po celý život, po víc než 50 let. Vždy v určitou dobu máme takovéhle setkání, které se nese v duchu spirituality hnutí  Fokolare. Je to něco, co mně dává hodně po duchovní stránce. Je obohacující ale i vidět, že máme tolik spolubratří z nejrůznějších kontinentů a nejrůznějších oblastí,” říká přímo z italského Lopiana biskup František Radkovský a také objasňuje, co pro něj znamenají myšlenky hnutí Fokolare. Realita Ježíše přítomného ve společenstvích je něčím, co je velice silné. Hnutí Fokolare pěstuje dialogy - dialog uvnitř katolické církve; ekumenický dialog mezi křesťany, mezi náboženstvými a i mezi těmi, kteří se k žádnému vyznání nehlásí a nakonec i dialog mezi současnou kulturou. Za těch více než 50 let, co jsem hnutí Fokolare poznal jsem pochopil, jak je vedení těchto dialogů důležité pro život,” dodává.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony