Všimli jsme si: Výzvy pro českou, ruskou i americkou církev

Všimli jsme si: Výzvy pro českou, ruskou i americkou církev

Pořad v souvislostech


Církev a výzvy dnešního světa
Audioarchiv
18. září 2019 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Čech, Rus a Američan se scházejí v řadě vtipů a sešli se také u mikrofonu Proglasu, a to na nedávném kongresu německého podpůrného díla pro církev ve střední a východní Evropě Renovabis. V Mnichově jsme natočili rozhovory o výzvách, jimž křesťanské společenství čelí v Rusku, USA i v naší zemi. Přineseme je v pořadu Všimli jsme si, který uvede reportáž z České misie v Torontu. 

Exkluzivním hostem bude arcibiskup z amerického Chicaga, kardinál Blase Cupich. Ptali jsme se ho na současnou českou přítomnost v tomto městě, na prostředky velkoměstské pastorace, ale také na odezvu letošního vatikánského summitu zaměřeného na problematiku zneužívání v církevním prostředí - kardinál Cupich patřil k hlavním řečníkům. V další části pořadu nabídneme výpovědi plzeňského biskupa Tomáše Holuba a také zástupce katolického společenství v Rusku Petra Sjesajama.

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Koncert číslo 3 pro violoncello a orchestr a moll, opus 5 (1819) - Allegro; Autor: Kraft Mikuláš; Dirigent: Farkač Hynek; Sóla: Hošek Jiří - violoncello
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony