Všimli jsme si: Slovensko na rozcestí

Všimli jsme si: Slovensko na rozcestí

Pořad v souvislostech


Slovensko na politickém rozcestí
Audioarchiv
27. února 2020 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Parlamentní volby na Slovensku, které proběhnou v poslední únorový den letošního roku, jsou tématem aktuálního pořadu Všimli jsme si. Sledujte debatu dvou pozorovatelů dění v sousední zemi, která zazní v pražském studiu Proglasu!

Pozvání přijal P. Karol Lovaš, premonstrátský kněz, pedagog a publicista s minulostí novináře na Slovensku v 90. letech, který dění ve své rodné zemi pravidelně komentuje. Spolu s ním vystoupí politolog Marián Sekerák, který s naším rádiem spolupracuje dlouhodobě, naposledy šlo o Komentář týdne věnovaný právě předvolebnímu Slovensku.

Naše debata se nezaměří jen na slovenskou politickou scénu, ale pokusí se vystihnout společenské nálady a trendy, které se v předvolební kampani projevují. Zvláštní pozornost budeme věnovat projevům konzervativního nacionalismu a způsobu, jakým kandidující subjekty používají křesťanskou identitu Slovenska. Připomeneme si také hlavní milníky éry samostatné Slovenské republiky po roce 1993 a přineseme profil současného rozložení politických sil v zemi.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony