Všimli jsme si: S biskupem Malým o srpnu 1968

Pořad v souvislostech


Srpnový magazín II.
Audioarchiv
16. srpna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Jak poznamenala invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa tuzemskou společnost a jak ji ovlivňuje po 50 letech? V pořadu Všimli jsme si o tom hovoříme s pražským pomocným biskupem Václavem Malým.

Dozvíte se, jak sám srpnové události prožíval jako mladík krátce před svými 18. narozeninami, proč hovoří o období takzvané normalizace jako době bez ideálů, jak podle něj současná společnost přistupuje ke svobodě a jakou roli by měla hrát církev při formování společenského klimatu. Rozhovor s biskupem Václavem Malým zopakujeme také přímo ve výroční den invaze 21. srpna - uslyšíte ho v 8.05 ráno a od 22 hodin.

V pořadu Všimli jsme si přineseme i další aktuality - jsme ve spojení s účastníky probíhající cyklistické pouti do Mariazell v Rakousku a představíme práci módní návrhářky Marie Zelené, která se zaměřuje i na liturgické oděvy a na konci srpna pořádá přehlídku na Dožínkových slavnostech na poutním místě svatý Antonínek u moravské Blatnice. Pořad Všimli jsme si vysíláme v pátek 17. srpna 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony