Projekt Spojme Česko se stal rekordmanem a přispěl na dětský hospic

Projekt Spojme Česko se stal rekordmanem
23. června 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nadační fond Děti bez mobilu nechal vyrobit a dnes v Pelhřimově sestavil největší mapu ČR z dílků puzzle, která byla zapsána i do tuzemské Knihy rekordů. Dobříšská organizace výtěžek akce, spojené s prodejem jednotlivých dílků skládačky, věnovala ve prospěch budoucího dětského hospice Dům pro Julii v Brně. Získala pro něj tímto způsobem 150 000 Kč, přičemž projekt Spojme Česko ještě pokračuje.

Od brzkého rána do desíti hodin mapu republiky, která odkazuje na spojení dobrých duší po celé zemi, sestavovali děti a dospělí z nadačního fondu Děti bez mobilu z Dobříše. "Sestavení puzzle o rozměru 21,12 krát 11,83 metru trvalo dvě hodiny a 50 minut, stavělo ho sedm dětí a čtyři dospělí členové nadačního fondu," uvedl za Agenturu Dobrý den, která eviduje české rekordy, její prezident Miroslav Marek. Jednotlivé plastové dílky o velikosti A4 za finanční příspěvek 250 Kč bylo možné personalizovat. "Lidé si vybírali např. ten s jejich obcí, nebo oblíbeným místem, podepsali a posílali zpět. Sto procent takto získaných financí pak putovalo na Dům pro Julii. Zatím se dobročinné akce zúčastnilo tři sta lidí, ale i nadále je možné se připojit," řekl Proglasu předseda fondu Jakub Jánský, který popsal, jak nápad vznikl: "Loni jsme v podobné akci, kdy jsme ručně šili piknikové deky, propojili skvělé lidi z celého dobříšského okresu. Díky pozitivním ohlasům jsme se rozhodli, že letos spojíme celou republiku a pomůžeme tak i správné věci. Právě kvůli tomu jsme zvolili puzzle a mapu Česka."

logo_spojmeceskoSložení mapy mělo být původně součástí pelhřimovského festivalu rekordů, který se však letos kvůli koronaviru nekonal. Už prodané kusy poputují dárcům a několik desítek dílů mapy zůstane jako vzpomínka Domu pro Julii. Zbytek je možné ještě získat na webu www.spojmecesko.cz.

spojme_Cesko_puzzle_jakub_jansky

foto: Jakub Jánský, Spojme Česko, Nadační fond Děti bez mobilu Dobříš