Projekt smíření zve odsunuté Němce a jejich potomky do Prahy

Projekt smíření zve odsunuté Němce a jejich potomky do Prahy
27. září 2016 Události Autor: Petr Pospíšil

Na začátek listopadu letošního roku připravila skupina mladých lidí Projekt Smíření 2016. Připomeneme si 70. výročí ukončení tzv. odsunu, vysídlení německy mluvícího obyvatelstva z území Československa.

Cílem Projektu Smíření je pozvat do Prahy co nejvíce pamětníků těchto událostí z řad odsunutých Němců i jejich potomky. V současné době běží crowdfundingová kampaň na portálu Hithit, která má pomoci organizátorům doplnit finanční prostředky, které jsou s tímto projektem spojeny.

„My teď vybíráme peníze na projekt smíření 2016 na portále hithit, protože granty, o které jsme žádali, tak nevyšly, protože tehdy nebylo možné odhadnout všechny položky, jejich přesnou výši, kolik co bude stát. Například ubytování pro pamětníky je nakonec dražší, než kolik jsme měli rozpočtováno v grantu, nebo případně občerstvení před Koncertem smíření. Potřebujeme pokrýt zbytek peněz, který nemůžeme pokrýt z grantů a budeme moc rádi za každý příspěvek. Myslím, že to může být gesto od těch, kteří chtějí i nějak viditelně ukázat, už pro ně už dnes nejsou sudetští Němci žádným strašákem, jak to bylo používáno v 90. letech, ale že jsou to naopak přátelé, staří lidé, naši krajané, s nimiž chceme udržovat dobré vztahy“, vysvětlila Proglasu jedna z iniciátorek projektu Vlaďka Vojtíšková.

Projekt smíření 2016 lze podpořit do 5. října 2016

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony