Prodejem dárků pomáhá e-shop udržitelnému životu i lidem s postižením

Prodejem dárků pomáhá e-shop udržitelnému životu i lidem s postižením
25. srpna 2021 Události Autor: Anna Janošková

Nakup na Dobro je název projektu Asociace společenské odpovědnosti (ve spolupráci se sociálním podnikem Ergotep), a současně také e-shop, který nabízí udržitelné dárky, na jejichž distribuci se podílejí lidé se zdravotním postižením. Jak tato iniciativa vznikla, proč a jaké plány mají její provozovatelé do budoucna, prozradila ve vysílání Proglasu Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace.

Poslechněte si celý rozhovor:

 

E-shop spuštěný v červenci navazuje na dlouhodobou vizi Asociace společenské odpovědnosti, která se snaží o to, aby se udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání a fungování každé organizace. „Nabízíme dárkové produkty všem, kdo se zajímají o udržitelnost a není jim jedno, kdo dárek vyrobil,“ řekla ředitelka Asociace Lucie Mádlová a dodala, že produkty pocházejí z dobročinných organizací, sociálních podniků, chráněných dílen nebo od malých lokálních výrobců. Na logistice skladu v Havlíčkově Brodě se následně podílejí lidé s postižením, kteří tak získávají pracovní příležitost.

„Najdete u nás jak oblečení, tak vychytávky do domácnosti, ekologické pomůcky a podobně. Máme i spoustu takzvaných nedárků, které nemají materiální podobu – jsou to poukazy, nákup kozy v Africe na podporu lidí v rozvojových zemích, nebo koupě kávy od neslyšících. Vybere si každý,“ uzavřela Lucie Mádlová.

E-shop nabízí i možnost koupě stromů, jejichž výsadbu plánují provozovatelé na 20. říjen, tedy na Mezinárodní den stromů. Spojují tím myšlenku ekologie, udržitelnosti i dobročinnosti.

Foto: logo, archiv e-shopu Nakup na Dobro