Prodejem adventních věnců podpoří olomoucká charita Mongolsko

Prodejem adventních věnců podpoří olomoucká charita Mongolsko
25. listopadu 2021 Události, Advent Autor: Anežka Hlávková

I v tomto roce pořádá Charita Olomouc benefiční prodej adventních věnců. Ty vyrobili dobrovolníci přímo ve farnostech diecéze v uplynulých dnech. Věnce se nyní budou prodávat veřejnosti a výtěžek z prodeje věnuje Charita Olomouc jako každoročně sirotčinci v Úlanbátaru, hlavním městě Mongolska.

„V minulém roce jsme zakoupili trvanlivé potraviny, a také především kvalitnější maso. Je to proto, že mongolské děti v zimě potřebují dobrou výživu. Většinou tamní sirotčince využijí prostředky na zajištění kvalitnějších potravin,“ řekla pro Proglas koordinátorka akce Veronika Velčovská. Nejenom do Mongolska ovšem půjde výtěžek z prodeje.

„Zároveň farnosti mají možnost se rozhodnout a část výtěžku věnovat na jiný účel. Pokud vědí třeba o někom potřebném – rodině, senioru. Také je možnost poslat část výtěžku přímo k nám na charitu na takzvanou přímou pomoc. Z toho je pak na základě sociálního šetření podpořen klient,“ sdělila Velčovská. Loni tato benefiční akce vynesla přes 60 tisíc korun. Výčet míst, kde se dají věnce pořídit, je zveřejněn na webu charity. „Tam je přímo článek, který představuje seznam jednotlivých farností, které se zapojily, a časy, kdy lze věnce zakoupit. To bývá většinou přede mší anebo po mši. Prodej proběhne o první adventní neděli,“ upřesnila Veronika Velčovská, pracovnice olomoucké charity.

NyníPísně
Píseň: Tatíček už ležá (2021); Interpret: Friedl Marian - zpěv, Bjaček Vlastimil - gajdy; Album: Bjaček Vlastimil: Ruky na dudách
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony