Představený františkánů je součástí mezináboženské mise nejen po Ukrajině

Představený františkánů je součástí mezináboženské mise nejen po Ukrajině
14. dubna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Do Bílé soboty je na návštěvě Ukrajiny, Polska a Rumunska generální ministr Řádu menších bratří Massimo Fusarelli v doprovodu provinciála z Assisi Francesca Piloniho. Představený františkánů chce, podle svého prohlášení, v oblasti konfliktu a sousedních zemích naslouchat a být znamením blízkosti všem, kteří dnes žijí a trpí hlubokými ranami války.

P. Massimo Fusarelli je součástí mezinárodní delegace náboženských představitelů na Mezináboženské pouti solidarity po uprchlických táborech a válečném území. Cílem mise je podle agentury ACI stampa "ukázat, že i v době války a rozdělení se můžeme a musíme nadále odvolávat na nejvyšší hodnoty lidskosti, které spojují všechna náboženská vyznání - včetně budhismu a islámu, jejichž představitelé se akce také účastní".

Delegaci tvoří: emeritní arcibiskup z Canterbury Rowan Williams, rabín Jonathan Wittenberg, bývalý velký muftí Mustafa Ceryč z Bosny, pravoslavný arcibiskup Nikitas Lulias z Velké Británie, velký imám Yahya Pallavicini z Itálie, hinduista Swami Sarvapriyananda žijící v Indii a USA a sestra Giác Nghiêm z Francie. "Pokud vím, je to vůbec poprvé, kdy mezináboženská delegace podnikla přátelskou a solidární misi a vstoupila do země, kde se válčí," ocenil poutníky v úterý 12. dubna v divadle západoukrajinského města Černovice rabín Alon Goshen-Gottstein, zakladatel a výkonný ředitel Elijah Interfaith Institute.

Zdroj: acistampa

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony