Pravidelná generální audience papeže a další očekávané události

11. března 2015 Události Autor: Jan Krejčí

Polští biskupové se setkají ve Varšavě na dvoudenní konferenci společně s dvanácti dalšími biskupy převážně z evropských zemí. Tématem shromáždění bude pronásledování křesťanů a téma podzimního Synodu o rodině. Duchovní projednají návrh dopisu o pronásledovaných a určí termín jeho čtení ve všech tamních kostelích. Dále budou diskutovat o otázkách souvisejících s nerozlučitelností manželství a o návrhu na možnost povolení přijímat svaté přijímání také osobám, které žijí v opakovaných vztazích nebo bez uzavření svátosti manželství. Akce se zúčastní i ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Na programu je i prohlídka Muzea historie polských Židů a mše svatá v předvečer druhého výročí zvolení papeže Františka nástupcem svatého Petra. Další události s datem 11. února:

Pravidelnou generální audienci papeže Františka z Vatikánu vysílá TV NOE od 9:30. Podrobnosti přineseme na Proglase ve zprávách v 11 hodin.
 
Ve Štrasburku pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Na programu je výroční zpráva vysoké představitelky Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku směřovaná Evropskému parlamentu a rozprava o vraždě vůdce ruské opozice Borise Němcova a také o stavu demokracie v Rusku. Parlament bude rovněž hlasovat o svých doporučeních pro nadcházející návrh rozpočtu unie na příští rok.
  
Libanonský parlament se znovu sejde k volbě prezidenta. U příležitosti výročí úmrtí básníka a písničkáře zpívajícího proti komunismu Karla Kryla se za účasti ministra kultury Daniela Hermanna v poslaneckém klubu křesťanských demokratů odhalí jeho busta.
  
Před sto lety došlo ke genocidě Arménů. U této příležitosti proběhne od 16 hodin v Goethově institutu konference Včera a dnes, Spravedliví vždy potřební.
  
V Pasekách nad Jizerou dojde v 11 hodin k otevření obnovených expozic Památníku zapadlým vlastencům.
 
V pražské Stromovce dojde k zavěšení pěti speciálních dřevocementových budek pro místní netopýry.
 
Kavárna Bílá Vrána je název nového podniku provozovaného neziskovým sdružením Pohoda pro mentálně postižené. Po přestěhování dojde od 16 hodin Ve Smečkách 5 v Praze k otevření.
 
V Nové scéně Národního divadla v Praze bude možnost navštívit výstavu a autorské čtení účastníků finále třetího ročníku divadelních a literárních cen pro mladé umělce Studentská Thálie. V 18 hodin bude divadelní přehlídka soutěžících. Ve 20:30 slavnostní předání cen Studentské Thálie.
  
O tři čtvrtě na devět se odehrají odvetné osmifinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů. Utkají se Chelsea proti Paris St. Germain a Bayern Mnichov proti Šachtaru Doněck.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata G dur pro flétnu a basso continuo - Vivace; Autor: Čart Jiří; Sóla: Ambrosi Michaela - flétna
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony