Pracovníci charity vezou pomoc do Rumunska a Bulharska

Pracovníci charity vezou pomoc do Rumunska a Bulharska
14. srpna 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Na cestě do Rumunska a Bulharska je dnes auto s materiální pomocí, které vypravila českobudějovická Diecézní charita. "V obou státech poskytujeme humanitární pomoc dlouhodobě," vysvětlil vedoucí výpravy Roman Tlapák, proč směřují právě do těchto zemí.

Potraviny, zimní oblečení, obuv či zdravotnický materiál budou sloužit chudým, a to například v rumunské farnosti Tileagd. Další zastávkou českobudějovických charitních pracovníků má být Caransebes nedaleko Temešváru, kde vyloží potravinovou pomoc. Cílem cesty je bulharské město Stara Zagora, ve kterém působí salesiánská misie, jež se stará o vzdělání místní mládeže. V okolí žije podle Romana Tlapáka asi pět tisíc chudých lidí, ke kterým má směřovat další část pomoci.  "Ve všech lokalitách se domluvíme, žijí tam české rodiny," řekl Tlapák. "Lidé, ke kterým jedeme, nikdy v Čechách nebyli. Tradice jazyka se mezi nimi i přesto udržovala," dodal.

Z Českých Budějovic se dnes do Rumunska a Bulharska vypravila čtyřčlenná skupina. Mimo zmíněného koordinátora humanitní pomoci ji tvoří sociální pracovnice, účetní a jeden dobrovolník.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony