Poutník Vít Kunc dokončil své charitativní putování

Poutník Vít Kunc dokončil své charitativní putování
31. srpna 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přes 25 000 korun vybral poutník a učitel Vít Kunc v kampani Vykroč a pomáhej, o které jsme vás na Proglasu informovali v polovině srpna.

Svoji pěší pouť spojenou s charitativní kampaní zahájil na přelomu července a srpna. Jeho cesta vedla z Plzně přes Velehrad do Králíků. 

Na putování dlouhé  650 kilometrů  se pražský pedagog vydal bez peněz, aby si vyzkoušel, jaké to je být závislý na  pomoci druhých. Zároveň chtěl svým putováním  finančně podpořit Centrum  Paraple pomáhající lidem s poúrazovým poškozením míchy. 

Na portálu darujspravne.cz mohou  stále ještě zájemci přispívat na  kampaň Vykroč a pomáhej. Cílovou částkou, kterou chce Vít Kunc vybrat, je 102 000 korun. “Toto číslo jsem si zvolil, protože Česko letos oslaví 102. narozeniny. Myslím, že vzhledem k tomu, co Centrum Paraple pro handicapované lidi dělá, jde o poměrně malou částku. Jsem ale rád za každou korunu, kterou lidé přispějí. Takže i těch současných 25 000 korun mě moc těší,” říká poutník Vít Kunc a dodává: “Centrum Paraple jsem si zvolil proto, že pomáhají lidem, kteří se po úrazu ocitli na vozíku. Myslím, že jejich činnost je hodně důležitá, protože pomáhají lidem vrátit se zpět do života a vrací jim sebevědomí i schopnost postarat se sám o sebe.”

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony