Postní sbírka v Bavorsku podpoří české sociální projekty

4. března 2017 Události, Postní doba

V německém Bavorsku dnes začíná postní sbírka, jejíž výtěžek poputuje na projekty v České republice. Podpoří zde různé projekty v Českobratrské církve evangelické v oblasti stavební, sociální i v oblasti vzdělávání. Nejde jen o peníze, ale také o vstřícný krok bavorské církve k posilování společenství církví v Evropě.

Aby Bavoři lépe poznali, koho podporují, pozvali na první postní víkend do Erlangen velkou delegaci zástupců Českobratrské církve evangelické na slavnostní zahájení. Tam budou představeny nejen projekty církve, ale i církevní hudba, práce s mládeží, spolupráce Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy s fakultou v Erlangen a nebude chybět ani prezentace české kuchyně. Setkání se bud účastnit také synodní senior Daniel Ženatý, který Proglasu řekl, že přátelské vztahy s bavorskou farností udržují od nepaměti.

"Z české strany přijede na setkání asi padesát hostů. Odpoledne potom začne společný program, kterého se bude účastnit jejich církev i zástupci z tamní univerzity," popisuje program víkendového setkání a dodává: "Na ochutnávku vezeme do Německa naše valašské frgály, pivo i klobásy," popisuje Ženatý: "V neděli setkání zakončí slavnostní bohoslužba, na které pronesu kázání. Bude zde také zpívat náš sbor."

Výtěžek z postní sbírky, takzvané Fastenopfer, poputuje také do Třeštic: "V Třešticích máme živý sbor naší církve, ale mají nedostatečnou faru, protože o ni přišli - stejně jako o kostel - ve válce a potom během dob komunismu. Budeme zde budovat velké komunitní centrum, které bude propojené také se sociálními službami," uzavírá Ženatý.

 

NyníDuchovní hudba
Skladba: Biblická hudba - Elégie de David; Autor: Anonymus; Sóla: Attia Adolphe , Scherb Michel , Kacmann Emile - zpěv, Géliot Martine - harfa
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony