Postní dobou posluchače Proglasu provedou Postní kapky

Postní dobou posluchače Proglasu provedou Postní kapky
17. února 2021 Události, Postní doba Autor: Jana Kuklová

Postní dobou, která dnes o Popeleční středě začíná, vás na Proglasu budou letos provázet inspirativní myšlenky z projektu Postní kapky. 

V tomto roce autor projektu P. Petr Hofírek vybral ve spolupráci s Proglasem encykliku Jana Pavla II. nazvanou Dives in misericordia - O Božím milosrdenství, skvěle přeloženou Markétou Koronthályovou. Jednotlivé části encykliky rozdělené na 56 dílů na Proglasu uslyšíte vždy v čase ranního duchovního slova v podání otce Martina Holíka. Postní kapky - encykliku tak můžete slyšet každý všední den v 6:20 a o víkendech v 6:50.

Kromě těchto inspirativních textů k zamyšlení projekt Postní kapky nabízí pro každý den půstu  také modlitbu, citát papeže Františka nebo olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, liturgické texty, fotocitát nebo zpovědní zrcadlo. K tomuto obsahu je možné přistupovat jak přes mobilní aplikaci, tak i přes webové stránky postnikapky.cz. Na nich se také nachází možnost pro nastavení každodenního zasílání Postních kapek do e-mailové schránky nebo prostřednictvím SMS zprávy. 

P. Petr Hofírek Postní kapky připravuje už čtvrtým rokem. “Přemýšlel jsem, jak duchovno přiblížit mladší generaci. Protože mě zajímá propojování duchovního světa s moderní technikou, napadlo mě vytvořit aplikaci, která by k lidem promlouvala v době půstu, kdy jsme k duchovním věcem víc citliví,” objasnil počátek svého projektu a dodal: “Přál bych si, aby díky Postním kapkám člověk postní dobu prožil dobře a aby mu například pomohly se připravit na svátost smíření nebo slavení Velikonoc.”

NyníKomorní hudba
Skladba: Velká sonáta op. 85 - Scherzo.Vivace; Autor: Giuliani Mauro; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony