Pondělí 4. dubna 2022: Očekávané události

Pondělí 4. dubna 2022: Očekávané události
4. dubna 2022 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí očekávaných v pondělí 4. dubna 2022.

O opatřeních spojených s uprchlíky z Ukrajiny bude odpoledne jednat Ústřední krizový štáb. Krizové štáby se sejdou i v některých regionech, například Libereckém nebo Moravskoslezském kraji.

Podle ruského vyjednavače Vladimira Medinského mají pokračovat rozhovory o přípravě mírové dohody mezi Ruskem a Ukrajinou.

V Praze se uskuteční setkání předsedů parlamentů ze zemí takzvaného slavkovského formátu: Česka, Slovenska a Rakouska. Online se připojí také zástupci ukrajinského parlamentu.

Mezivládní panel pro změny klimatu při Organizaci spojených národů zveřejní novou zprávu zaměřenou na možnosti snížení emisí skleníkových plynů a na zmírnění dopadů klimatických změn.

Začíná plenární zasedání Evropského parlamentu, potrvá do čtvrtka.

Měl by se konat protest dopravců s požadavkem, aby stát zasáhl v oblasti cen pohonných hmot.

Na brněnském výstavišti pokračuje mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa.

V jihlavském Parku Gustava Mahlera začne venkovní výstava Dlouhá cesta k samostatnosti, která přibližuje okolnosti ustavení samostatného ukrajinského státu. Připravil ji Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s městem a Evropským domem Jihlava.

V americkém Las Vegas pokračuje mistrovství světa v curlingu mužů, český tým se utká s Norskem.