Polští duchovní vykonají pouť do Dachau

29. dubna 2015 Události Autor: Hana Kašpárková

Poutí do bývalého koncentračního tábora Dachau si dnes na osm set polských duchovních připomene sedmdesáté výročí osvobození tohoto tábora.

 

Mezi putujícími bude i třicítka polských biskupů. Podle tamní biskupské konference jde o největší putování národa k tomuto památníku od konce druhé světové války. Na místě budou německý kardinál Reinhard Marx a poznaňský arcibiskup Stanislaw Gadecki celebrovat mši svatou. Následovat budou v nedaleké freisingské katedrále společné modlitby za mír a usmíření.

Koncentrační tábor byl otevřený roku 1933 a oficiálně měl sloužit pro politické vězně. Mezi lety 1933 a 1945 jím prošlo přes 200 tisíc lidí, koncem roku 1940 byli do Dachau deportováni duchovní z celé Evropy. Největší skupinu vězněných tvořili Poláci.

(zdroj: Kathpress)

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Směs lidových písní; Sóla: Janošková Jana, Snopek Jaroslav; Soubor: Zlaťulka; CD: Zlaťulka 20 let
11:00Čtení na pokračování
11:25Dopolední proud
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony