Policie v JAR vyšetřuje vraždu oblátského kněze

Policie v JAR vyšetřuje vraždu oblátského kněze
15. ledna 2020 Události Autor: Filip Breindl

"Jedním z prvních misionářů zavražděných v novém roce je náš spolubratr," napsal na Facebooku P. Vlastimil Kadlec z kongregace misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné. Upozornil tím na násilnou smrt 83letého kněze Jefa Hollanderse, k němuž došlo v Jihoafrické republice.

Podle tamních médií nalezli knězovo mrtvé tělo - údajně se svázanýma rukama a nohama -  farníci ve vesnici Bodibe v severozápadní provincii nedaleko hranic s Botswanou. Příčinu smrti má určit pitva, motiv činu policie nezná. O spolupráci při pátrání po pachatelích požádala místní komunitu. Podle vatikánské misijní agentury Fides přišlo za celý loňský rok ve světě násilným způsobem o život 29 katolických misionářů, z toho 18 kněží a z nich dvanáct z Afriky. Černý kontinent se dostal do čela žebříčku po několika letech, kdy k největšímu množství vražd misionářů docházelo v Latinské Americe.

NyníHudební siesta
Skladba: Klavírní koncert číslo 2 Es dur opus 56 - Allegretto: tempo di polaca; Autor: Moscheles Ignaz; Dirigent: Schelley Howard; Sóla: Schelley Howard  - klavír
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony