Pátek 18. března 2022: očekávané události

Pátek 18. března 2022: očekávané události
18. března 2022 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí očekávaných v pátek 18. března 2022.

Kanadský kardinál českého původu Michael Czerny, kterého papež František vyslal na Ukrajinu a do zemí pomáhajících válečným běžencům, se dnes setká se slovenským premiérem Eduardem Hegerem.

Zdravotní péčí o ukrajinské uprchlíky v Česku se bude zabývat dvoudenní kongres praktických lékařů, který dnes začíná v Praze. Zaměří se například na rozdíly v očkování dětí v Česku a na Ukrajině a také na prevenci a léčbu covidu.

Přes české území se bude přesouvat část amerického vojenského konvoje z Vysočiny na hraniční přechod do Německa v Rozvadově.

O aktuální situaci na Ukrajině a o spolupráci při vojenském výcviku a v oblasti obranného průmyslu bude v Bratislavě jednat ministryně obrany Jana Černochová se svých slovenským kolegou Jaroslavem Naděm.

Pro příjezd do Česka ze zemí Evropské unie a některých dalších států ode dneška neplatí žádná koronavirová omezení.

V havlíčkobrodském Kině Oko se od 14 hodin uskuteční debata o budoucnosti Evropské unie a svobodě médií. Zúčastní se eurokomisařka Věra Jourová, šéfredaktor webu Hlídací pes Robert Břešťan či poslanci Evropského parlamentu Radka Maxová a Tomáš Zdechovský.

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehná v katedrále svatého Mikuláše obrazový cyklus výjevů z biblické Apokalypsy určený pro chrámový presbytář. Autorem výtvarného díla je pater Marko Rupnik, slovinský jezuita a teolog, který se dnešní slavnosti osobně zúčastní. Od 17 hodin lze sledovat přímý přenos prostřednictvím webu českobudějovického biskupství.

Rovněž od 17 hodin se v kostele svatých Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou koná ekumenická bohoslužba, kterou povede evangelický duchovní a signatář Charty 77 Miloš Rejchrt. Od půl sedmé se s ním ve farním sále uskuteční beseda na téma Křesťanství a disent: inspirace pro dnešní dobu.

V Bělehradu se koná halové mistrovství světa v atletice.