Papež ví, že jeho návštěvu Česko potřebuje, říká kardinál Vlk

25. září 2009 Události, Komentář týdne Autor: Filip Breindl

V Komentáři týdne pražský arcibiskup připomíná, že Benedikt XVI. přijíždí povzbudit katolickou menšinu v zemi, která ani 20 let po znovunabytí svobody nedokáže dořešit některé otázky ve vztazích církve a státu. Pozor - kvůli upravenému schématu v době papežské návštěvy se mírně mění vysílací časy Komentáře, uslyšíte ho v sobotu v 7.30 a 17.45, v neděli ve 13.10 a v pondělí v 8.10.

Kardinál Vlk ve svém komentáři ocenil šíři, kterou obsahuje papežská návštěva v ČR - i když je hlavním cílem povzbuzení věřících při eucharistických setkáních v Brně a Staré Boleslavi, dostane Svatý otec prostor také oslovit politiky, diplomaty a osobnosti společenského či akademického života. Český primas připomíná, že Benedikt XVI. vyjíždí poprvé do zahraničí od vydání sociální encykliky Caritas in Veritate, kterou považuje za významný doklad toho, že církev přináší inspirativní řešení krizových situací současného světa. Kardinál Vlk je dále přesvědčen, že přítomnost papeže v ČR láme trend zatlačovat křesťanství do ghetta, který se podle něj projevuje i 20 let po pádu komunistické totality. Celý Komentář si můžete po jeho odvysílání poslechnout v našem audioarchivu, krátká ukázka zachycuje slova českého primase o hlavním účelu papežské cesty. (audio MP3)zachycuje slova českého primase o hlavním účelu papežské cesty.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert Es-dur pro klarinet a orchestr op. 36 - Adagio; Autor: Kramář František Vincenc; Dirigent: Caeyers Jan; Sóla: Boeykens Walter - klarinet; Soubor: Nový belgický komorní orchestr
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony