Papež František se zapojil do kampaně na podporu očkování proti covidu-19

Papež František se zapojil do kampaně na podporu očkování proti covidu-19
18. srpna 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Papež František se společně se šesti kardinály a arcibiskupy ze Severní, Jižní a Střední Ameriky zúčastnil kampaně nazvané It’s Up to You podporující očkování proti covidu-19. 

Kampaň vytvořila americká nezisková organizace AD Council, která se zaměřuje především na tvorbu veřejně prospěšných oznámení pro oblast severní Ameriky. Nyní ale poprvé připravila video určené pro publikum z více světadílů, ve kterém se hovoří anglicky, španělsky a portugalsky.

Papež František v něm zdůrazňuje, že přijetí vakcíny, která je schválená příslušnými úřady, představuje akt lásky. Svatý otec také zmiňuje, že se modlí k Bohu, aby každý člověk mohl učinit toto gesto, které přispívá ke všeobecnému blahu a je vyjádřením péče o ostatní, a především o ty nejzranitelnější. Podle papeže vakcíny dávají světu naději, že epidemie covidu-19 skončí. Podaří se to ale jen tehdy, pokud bude očkování dostupné všem a pokud lidé budou mezi sebou spolupracovat.

Na kampani It’s UP to You se kromě Svatého otce podílí také arcibiskup José Horacio Gómez Velasco z Los Angeles, mexický kardinál Carlos Aguiar Retes, arcibiskup Héctor Miguel Cabrejos Vidarte z peruánského města Trujillo, kardinál Óscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, brazilský kardinál Cláudio Hummes a kardinál Gregorio Rosa Chávez ze San Salvadoru. Kromě toho do tohoto projektu organizace AD Council už dříve zapojila bývalé americké prezidenty, jako je Barack Obama, George W. Bush, Bill Clinton nebo Jimmy Carter, několik hudebníků a také odborníky z oboru medicíny.

Zdroj: https://www.catholicnewsagency.com/news/248714/pope-francis-ad-council-collaborate-to-promote-covid-19-vaccines-in-the-americas

foto: © Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0