Papež František přijme slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou

Ppež František přijme slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou
12. prosince 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová zítra odcestuje na svoji první oficiální návštěvu Svatého stolce. Se Svatým otcem se setká v pondělí. Informovala o tom tisková kancelář konference slovenských biskupů s odvoláním na oficiální vyjádření prezidentčina tiskového mluvčího. 

V pondělí 14. prosince 2020 tak Zuzana Čaputová absolvuje osobní audienci u papeže Františka, po níž bude jednat se zástupcem vatikánského státního sekretariátu. Prezidentka se chystá setkat i se slovenským kardinálem Jozefem Tomkem. Šestadevadesátiletý kardinál slovenského původu byl mezi léty 2001 a 2007 předsedou Papežské rady pro Mezinárodní eucharistický kongres. Na závěr návštěvy Vatikánu prezidentka položí kytici květů k hrobu svatého Cyrila v bazilice sv. Klimenta v Lateráně.

Plánovaná návštěva vatikánského státního sekretáře Pietra Parolina na Slovensku se na konci prosince neuskuteční. Informovala o tom Košická eparchie. Kardinál Pietro Parolin nastoupil v úterý 8. prosince odpoledne na hospitalizaci do římské polikliniky Gemelli kvůli chirurgickému zákroku. Kardinál měl přijet na Slovensko jako poutník na návštěvu mariánského poutního místa v Klokočově. Z Říma měl přinést a publikovat dekret, kterým se Přesvatá Bohorodička z Klokočova prohlásí za oficiální patronku Zemplína. Setkání by se patrně nemohl účastnit ani vladyka Milan Chautur, který měl pozitivní test na COVID-19, jak včera oznámila konference biskupů Slovenska. 

zdroj:TKKBS

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony